Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 32-latki

WITAM ODEBRAŁAM WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO OTO OPIS NA POZIOMIE VL3/VL4 WYPUKLINA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO ZWĘZAJĄCAŚWIATŁO OTWORU MIĘDZYKRĘGOWEGO DLA PRAWEGO KORZENIA NERWU RDZENIOWEGO . NA POZIOMIE VL4/VL5 WYPUKLINA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO Z PĘKNIĘCIEM PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO UCISKAJĄCA POWIERZCHNIE WORKA OPONOWEGO I OBUSTRONNIE ZWĘŻAJĄCA ŚWIATŁO OTWORÓW . WYMIAR KANAŁU KRĘGOWEGO TO 11,5 MM . NA POZIOMIE VL5/VS1 CECHY NIESTABILNOSCI I PRZEPUKLINA KRAZKA NA TYM POZIOMIE GUZKI I DECHYDRYTACJA

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI, świadczy o chorobie krążka międzykręgowego (dyskopatia). Choroba występuję na tle przeciążeń kręgosłupa np. długotrwałe siedzenie, w wyniku urazu czy podnoszenia ciężkich przedmiotów.
Sugerowałbym udanie się z wynikiem badania na konsultacje do neurochirurga.

Pozdrawiam serdecznie.