Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 42-latka
witam mam pytanie odnośnie wyników męża z rezonansu magnetycznego kręgosłupa opis wyniku Na poziomie C4 C5 przepuklina tylna centralno-lewoboczna wywołuje ucisk przedniej ściany worka oponowego pośrodkowo i po stronie lewej,kieruje się do lewego zachyłka bocznego w którym modelowany jest korzeń nerwowy .Nieznacznie uwypuklające się dokanałowo krążki międzykręgowe C5 \C6 iC6 \C7 w niewielkim stopniu uginają przednią ścianę worka oponowego .Proszę o wyjaśnienie tych wyników pozdrawiam Asia

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.