Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 50-letniej osoby do analizy

Właśnie odebrałam wynik rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W opisie m,in. jest: centralna przepuklina tarczy międzykręgowej L3/L4, L4/L5 I L5/S1 z uciskiem worka oponowego i korzeni ogona końskiego. Stenoza kanału kręgowego na poziomie L3/L4- 5mm, na poziomie L4/l5- 9mm. Centralno- dwuboczna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/S1. Jestem przerażona, bo nie myślałam, że mam w takim złym stanie swój kręgosłup. Jestem pełna obaw, co mnie czeka. Pozdrawiam. Danuta,lat 49.

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od objawów oraz bezpośredniego badania będzie można ustalić odpowiednie postępowanie. proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Możliwości leczenia dyskopatii są różne, począwszy od fizjoterapii oraz farmakoterapii, skończywszy na leczeniu chirurgicznym.
Koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.