Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa a dalsze leczenie

Witam!Mam następujący opis ops po rezonansie: Spłycenie fizjologicznej lordozy lęźwiowej. Cehy dehydratacji krążka międzykręgowego L5-S1. Na poziomie tym widoczna jest centralno-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego na około 5mm do kanału kręgowegoi zachyłka bocznego z przyleganiem do korzenia rdzeniowego po tej stronie. Poza tym zmian nie uwidoczniono. Obraz stożka rdzenia w normie Jakie ewentualnie dalsze leczenie. Jestem po rehabilitacji ale niewiele a praktycznie nic nie pomogło.

Mikołaj Cyganok

Witam! Interpretacji badania MR powinien dokonywać lekarz, zlecający jego wykonanie. Możliwe jest to tylko w połączeniu z zebranym wywiadem, przeprowadzonym badaniem fizykalnym w zestawieniu z objawami klinicznymi. Sugeruję zatem udać się z wynikiem na wizytę do lekarza który kierował Panią/Pana na to badanie.