Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i drętwienie lewej nogi

Wynik rezonansu magn.Na poziomie L5/S1 widoczna patologiczna masa wielkości ok. 13x7mm- prawdopodobnie przepuklina krążka międzykręgowego z towarzyszącymi wyroślami krawędzi trzonu L5. Cechy centralnej protruzji i dehydratacji krążka międzykręgowego L3/4 wielkości 4mm z niewielkim uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych i odczynem hyperintensywnym (T1iT2)blaszki granicznej górnej L4.OBJAWY:drętwa lewa część lewej stopy osłabienie nogi,brak mozliwości stania na palcach lewej nogi. Jakie leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie aby móc określić najbardziej odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie zabiegu operacyjnego, proponuję udać się do lekarza neurochirurga.