Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i wskazania do konsultacji neurologicznej

Co to znaczy,wynik z rezonansu:W odrebie rdzenia kręgowego od poziomu kregu Th7 do Th10 widoczna położona centralnie osełkowata dobrze ograniczona zmiana o sr,max 4mm i długosci ok 68mm o sygnale płynu we wszystkich sekwencjach Po dożylnym podaniu środka kontrastowego cech patologicznych nie stwierdza sie. W.Hydrosyringomyelia -Wskazana konsultacja neurologiczna

Obraz kliniczny sugeruje tzw. jamistość rdzenia kręgowego. Jest to prawdopodobnie choroba wrodzona. Wskazana jest konsultacja neurologiczna. W rzadkich przypadkach leczy się operacyjnie.

Witam,

Pisanie czegokolwiek bez analizy obrazów z badania i dokładnego zbadania stanu neurologicznego mija się z celem. Prosze o kontakt : bajko1@wp.pl