Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego bez kontrastu

Rezonans magnetyczny - RM kręgosłupa szyjnego bez kontrastu (2014-10-04) Opis badania: Badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w obrazach Tl i T2 zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i osiowych. Lordoza szyjna zniesiona ze zmniejszeniem rezerwy płynowej przed rdzeniem. Osteofitoza krawędzi trzonów szyjnych, głównie tylny Dehydratacja krążków mk w odcinku szyjnym kręgosłupa. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 tylne wypukliny krążków mk z modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem otw

Aleksander Ropielewski

Wynik badania opisuje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego, które mogą powodować objawy neurologiczne oraz dolegliwości bólowe okolic karku i głowy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski