Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 31-latka

witam miałem ostatnio robiony rezonans wypuklina krążkaL4/ L5 uciskaworek opony twardej i brzeżnie oba korzenie nerwowe L5 w zachyłkach bocznych kanału kręgowego.centralna przepuklina krążka L5/S1 uciska worek i lewy korzeń S1 w zachyłku Prawy korzeń S1 może być brzeżnie uciśnięty

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.

Oiis rezonansu wykazuje, ze ma Pan dyskopatie tegoz odcinka z podraznieniem struktur nerwowych.
Należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma Pan róenież objawy neurologiczne takie jak np. dretwienie konczyn dolnych, zaburzenia oddawania moczu, problemy z erekcja, czy tylko dolegliwosci bólowe?

Celem zweryfikoania wyniku rezonansu z obrazem klinicznym Pana osoby sugerowałbym konsultacje neurochirurgiczna celem ustalenia toku prawidłowego leczenia (fizykoterapia, cwiczenia czy tez leczenie opracyjne)
Powodzenia.