Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 34-latki

WITAM DOSTAŁAM WYNIK BADAŃ REZONANSU A BRZMI NA POZIOMIE L4/L4 WYPUKLINA KRĄŻKA MK MODELUJĄCA WOREK OPONOWY, NIEPOWODUJĄCA ISTOTNEGO ZWĘŻENIA OTWORÓW MK/ DROBNE GUZKI SCHMORLA W TRZONACH KRĘGÓW TH12-L3 CZY JEST TO ZŁA DIAGNOZA

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog ortopeda lub neurochirurg.
Specjalista na podstawie wywiadu, stanu klinicznego i wykonanych badań dodatkowych może postawić właściwe rozpoznanie i zalecić odpowiednie leczenie.
Generalną zasadą jest leczenie pacjenta a nie wyników badań.