Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa u mamy
Dzień dobry, otrzymałam wyniki badania rezonansu magnetycznego mojej mamy, która aktualnie jest w pracy w Niemczech i nie ma możliwości pójscia do lekarza z wynikami, bardzo proszę o wytłumaczenie opisu: Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, zmiany zwyrodnieniowe z nierównościami baszek granicznych, z osteofitami na krawedziach trzonow. Zwezenie szpar miedzykregowych C5-C6 oraz C6-C7. Zmiany zwyrodnieniowe w przedniej czesci trzonów C5-C6 typu Modic I i na poziomie C6-C7 typu Modic II. Na poziomie C5-C6 niewielkie uwypuklenie krążka międzykregowego, osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonow wypuklają sie nieco do prawego otworu międzykręgowego powodują modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 11mm

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest odpowiednia rehabilitacja. Wskazana jest także konsultacja z neurochirurgiem gdyż niektóre z opisywanych patologii mogą w przyszłości powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Są to w przeważającej większości zmiany o charakterze zwyrodnienia kręgosłupa.