Wynik rezonansu magnetycznego tętnic wewnątrzczaszkowych

Dzięn dobry, Powinienem się obawiać o swoje zdrowie czy nawet życie patrząc czytając wynik rezonansu który stwierdza że: -asymetryczny brak przepływu z odcinka A1 t. przedniej mózgu prawej. -hypoplastyczny proksymalny odcinek t. tylnej mózgu prawej- dystalnie naczynie wypełnia się przez t. łączącą tylną. -brak sygnału przepływu wewnątrzczaszkowego odcinka t. kręgowej prawej. Termin do neurologa mam dość odległy, a prywatnie mnie nie stać więc proszę o pomoc. Jan B.

Istnieje dużo wariantów wad naczyniowych w krążeniu m.innymi tak jak opisane,ale z uwagi na jego nieprawdopodobne możliwości kompensacji w zakresie przypływu mózgowego w kole Willisa- funkcjonowanie pacjenta może być b.dobre.

Ze spokojem czekamy na zaplanowana wizytę u neurologa .

Pozdrawiam ciepło