Wynik rezonansu magnetycznego z kontrastem po operacji dyskopatii kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Jestem po operacji dyskopati kregosłupa lędzwio-krzyżowo.Minęło 8 miesięcy.Zrobiłam rezonans zkontrastem i sporo mi wnapisano.Zmiany zwyrodnieniowe typu Modic1/2[obrzęk szpiku/przebudowa tłuszczowa]na poziomieL5/S1.Umiarkowane zmiany w stawach międzykręgowych.Tylna wypuklina krążka L3/L4 modelująca worek oponowy z niewielką przewagą strony lewej-dochodzi do korzeni lewego nerwu rdzeniowego L4.cechy dehydratacji krążków między L3 a S1.Zwężenie krążka L5/S1.Ból powraca jest coraz gorzej.

Dla precyzyjnej odpowiedzi konieczne jest porównanie obecnego stanu klinicznego z poprzednim oraz badań wyjściowych z aktualnymi. Koniecznie należy zgłosić się do ośrodka, który operował, bądź neurologa prowadzącego.

wynik rezonansu możliwy jest do oceny jedynie wraz z badaniem klinicznym
powracający ból jest niepokojący , proponuję zgłosic sie do lekarza który Panią operował
pozdrawiam
PW