Wynik rezonansu przysadki mózgowej

Witam, odebrałam wynik rezonansu przysadki i jest tam napisane: W tylnych partiach przedniego płata przysadki w sekwencji dynamicznej bezpośrednio po podaniu środka kontrastowego i SE widocznejest drobne hipointensywne ognisko o średnicy 3-3,5 mm, któte w obrazach T2 zależnych ma wysoką intensywność sygnału - obraz MR wskazuje na obecność drobnej torbielki. Czy mogę prosić o wyjaśnienie co to oznacza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wniosek z badania wskazuje na obecność torbielki czyli ograniczonej przestrzeni płynowej (zmiana niegroźna, łagodna). Jednakże, zmiany w przysadce zwłaszcza tej wielkości mogą okazać się drobnymi gruczolakami i trzeba z wynikiem zgłosić się do lekarza endokrynologa w celu oceny Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam