Wynik rezonansy magnetycznego i uraz rdzenia kręgowego w wypadku

13 lat temu uległem wypadkowi w wyniku którego został przygnieciony rdzeń kręgowy. Jakiś czas temu miałem robiony rezonans kręgosłupa ls. Wynik: -dehydratacja tarczek L1-L2 od L4-S1 - cechy lipomatozy epiduralnej dystalnie od poziomu L4-L5 - rozluźnienia pierścieni włóknistych L1-L4 modelują worek oponowy - L4-L5 stenoza kanału kręgowego do której przyczynia się centralna protruzja krążka mk. - L5-S1 protruzja krążka mk uciska tłuszcz epidularny. Bardzo prosze o opinię i rokowania.

Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym i jak każde badanie ma ograniczoną wartośc diagnostyczną.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurochirurg lub neurolog.