Wynik rezonansy magnetycznego kolana
Wynik rezonansu magnetycznego kolana do analizy. W przedziale bocznym w rogu tylnym uszkodzone ML z propagacją do górnej powierzchni stawowej. Chondromolacja I/II st LCT.ACL- uszkodzenie 3 st.PCL w. Humphreya, w .Wrisberga, MCL, ścięgna tworzące gęsią stopkę , LCL wraz z kompleksem torebkowo- więzadłowym kąta tylno-bocznego , ścięgna w normie.W stawie rzepkowo- udowym rzepka typu 3 o prawidłowym położeniu osi długiej kolana, zawyżonym do górnej granicy 65%.Hipoplazja kłykcia przyśroskowego.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Oczywiście wynik rezonansu magnetycznego należy skonfrontować ze stanem klinicznym jednak opierając się jedynie na wyniku rezonansu magnetycznego wymaga Pani pilnej artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu