Wynik rezonansy magnetycznego kolana

Wynik rezonansu magnetycznego kolana do analizy. W przedziale bocznym w rogu tylnym uszkodzone ML z propagacją do górnej powierzchni stawowej. Chondromolacja I/II st LCT.ACL- uszkodzenie 3 st.PCL w. Humphreya, w .Wrisberga, MCL, ścięgna tworzące gęsią stopkę , LCL wraz z kompleksem torebkowo- więzadłowym kąta tylno-bocznego , ścięgna w normie.W stawie rzepkowo- udowym rzepka typu 3 o prawidłowym położeniu osi długiej kolana, zawyżonym do górnej granicy 65%.Hipoplazja kłykcia przyśroskowego.

Witam,
Oczywiście wynik rezonansu magnetycznego należy skonfrontować ze stanem klinicznym jednak opierając się jedynie na wyniku rezonansu magnetycznego wymaga Pani pilnej artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu