Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik RM i rehabilitacja kręgozmyku

Witam Jestem w trakcie rehabilitacji mojego kregozmyku stwierdzonego w połowie lutego, po kolejnym RM oto wynik: zmyk przedni l5 o 7mm. Znacznego stopnia obniżenie wysokości krążka mk L5-S1 z kompresja work oponowegoo i zwężeniem otworów mk. Przewlekły odczyn zapalno zwyrodnieniowy blaszek granicznych na tym poziomie. Poza tym krążki mk o prawidłowej wysokości i prawidłowym sygnale bez cech zwyrodnienia. Widoczny odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Z opisu wynika, że w dalszym ciągu utrzymuje się kręgozmyk z uciskiem nerwów, które mog apowolować dolegliwości bólowe oraz zaburzenia czucia i ruchu kończyn dolnych, a także probemy z nietrzymaniem moczu i stolca. Dalsze postępowanie należy ustalić po przeprowadzeniu badania przedmiotowego i korelacji objawów z wynikami badania oraz rezonansu magnetycznego.

0
Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Nie wiem o co chce Pan zapytać? W MR: jak widać = kręgozmyk, ucisk worka oponowego i zwężenie szpar oraz zmiany zwyrodnieniowe - taki stan może dawać dolegliwości bólowe. Proszę z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety