Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik RM i rehabilitacja kręgozmyku

Witam Jestem w trakcie rehabilitacji mojego kregozmyku stwierdzonego w połowie lutego, po kolejnym RM oto wynik: zmyk przedni l5 o 7mm. Znacznego stopnia obniżenie wysokości krążka mk L5-S1 z kompresja work oponowegoo i zwężeniem otworów mk. Przewlekły odczyn zapalno zwyrodnieniowy blaszek granicznych na tym poziomie. Poza tym krążki mk o prawidłowej wysokości i prawidłowym sygnale bez cech zwyrodnienia. Widoczny odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

Z opisu wynika, że w dalszym ciągu utrzymuje się kręgozmyk z uciskiem nerwów, które mog apowolować dolegliwości bólowe oraz zaburzenia czucia i ruchu kończyn dolnych, a także probemy z nietrzymaniem moczu i stolca. Dalsze postępowanie należy ustalić po przeprowadzeniu badania przedmiotowego i korelacji objawów z wynikami badania oraz rezonansu magnetycznego.

umów wizytę 0
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Nie wiem o co chce Pan zapytać? W MR: jak widać = kręgozmyk, ucisk worka oponowego i zwężenie szpar oraz zmiany zwyrodnieniowe - taki stan może dawać dolegliwości bólowe. Proszę z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety