Wynik RM kręgosłupa 18-latka
Czy mógłbym prosić o odczytanie wyniku badania RM? Spłycenie lordozy lędźwiowej z niewielką kifozą w części górnej odcinka lędźwiowego. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych odcinka L4-S1. Sygnał krążków międzykręgowych prawidłowy. Na poziomie L5/S1 uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulging wnika do kanału kręgowego na głębokość 3.5mm powodując spłycenie lewego zachyłka bocznego. Rdzeń kręgowy w zakresie stożka końcowego o prawidłowym sygnale.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI, świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w stawach międzykręgowych, a także o chorobie krążka międzykręgowego (dyskopatii). Spłycenie lordozy lędźwiowej to stan gdzie zniesiona jest naturalna krzywizna kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Zmiany wyżej opisane mogą być przyczyną dolegliwości bólowych.
Sugeruje udać się z wynikiem badania do lekarza kierującego na badanie w celu konsultacji i włączenia leczenia.
Pozdrawiam.