Wynik RM stawu kolanowego

Witam otrzymałem wynik RM.Krzyzowe przednie cechy uszk. wiązadła( w badaniu RM - w części proksymalnej rozwłókniony obszar tkankowy) w części dystalnej poziomo ustawiony kikut wiązadła,obraz uszk. II stopnia. Obraz uszk. III stopnia Krzyżowe tylne ;poszerzone niejednorodne- sfałdowane.wnioski Obraz uszk. ACL (III stopnia) oraz uraz MCL (II st.)Obraz uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej z obrażeniami rozwarstwienia (pęknięcia ) w zakresie rogu tylniego Czy taki wynik kwalifikuje mnie do zabiegu?

Szanowny Panie, jeżeli objawy kliniczne ( uszucie niestabilności, dodtanie objawy łakotkowe oraz potwierdzające niestabilność przednią) są zgodne z opisem badania NMR stawu kolanowego to leczeniem przyczynowym w tym wypadku jest leczenie operacyjne. Najprawdopodobniej będzie się Pan kwalifikował do rekonstrukcji ACL oraz częściowego usunięcia lub szycia łąkotki przyśrodkowej. O zakresie zabiegu zadecyduje operujący Pana ortopeda. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.