Wynik RM u 29-letniego mężczyzny

Szanowni Państwo.Wynik RM:Dehydratacja krążków mk L4/L5, L5/S1.Na poziomie L5/S1 protruzja krążka mk z lewostronną lateralizacją z wpuklaniem się krążka do kanału kręgowego na głębokosć 3-4 mm, krążek przylega do lewego korzenia S1 bez jego odkształcenia ani przemiesz.Kanał kr. kost niezw.Na poziomie L4/L5 niewielkie obw uwypuklenie krążka mk z lekkim modelowaniem worka oponowego.Umiark zwężony prawy otwór mk L4/L5 na skutek zmian zwyrodnieniowych pr. stawu mk bez ucisku nerwu rdzeniowego"

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy skontaktować się z neurochirurgiem. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.