Wynik RTG czaszki i mózgu
Proszę o wyjaśnienie poniższego wyniku badania RTG. Wynik badania: Na zdjęciach a-p i bocznym czaszki uwidoczniono niejednorodne, owalne zacieniowanie w rzucie szyszynki - najprawdopodobniej zwapnienia. Kości czaszki bez zmian. Z góry dziękuję.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania może wskazywać na zmiany w obrębie szyszynki. Zwykle jest to przypadkowe znalezisko. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który zadecyduje o konieczności rozszerzenia diagnostyki.