Wynik RTG dłoni a cieśń nadgarstka

Witam rtg dłoni Drobna nadżerka na bocznej krawędzi głowy V Kości śródręcza prawej Obustronnie zmiany zwyrodnienio w stawach m-paliczkowych z lekkim zwężeniem szpar stawowych i drobnymi zaostrzeniami kostnymi na krawędziach paliczków dalszych Drobne zaostrzenie kostne na przyśrodkowej krawędzi dystalnej stawowej kości czworobocznej większej lewej Szer szpar stawowych zachowana Ortopeda mówi że to sprawa neurologa lub reumatologa Mam skierowanie do Ortopedy Dgn cieśń nadgarstka Co dalej

Szanowna Pani, opis rtg dotyczy zmian zwyrodnieniowych w zakresie ręki. W przypadku podejrzenia zespołu cieśni nadgarstka (CTS) decydujące znaczenie ma wywiad oraz badanie kliniczne. W przypadku wątpliwości i/lub oceny stopnia zaawansowania choroby wykonuje się badanie EMG (elektromiografia). W Pani wypadku decyzję co do dalszego sposobu leczenia powinien podejmować ortopeda - jeżeli lekarz kierujący Panią do specjalisty podejrzewa CTS. Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia i wyleczenia problemu.