Wynik RTG klatki piersiowej 40-letniej osoby do interpretacji

Proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej: "Nieco silniej, smużkowato wyrażony rysunek płucny w polu dolnym płuca prawego mogący odpowiadać obecności skąpych lub zejściowych zmian zapalnych przy potw. klinicznym. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w normie wieku z przewagą lewej komory." Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest weryfikacja kliniczna powyższego opisu czyli konieczne jest badanie lekarskie. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.