Kobieta , 42 lata MAM 42 LATA. ODEBRAŁAM RTG KLATKI PIERSIOWEJ , A WIĘC; ŁUK AORTY WYDŁUŻONY , W RZUCIE SYLWETKI SERCA WIDOCZNE PRZEJAŚNIENIA , PODEJRZENIE PRZEPUKLINY ROZWORU PRZEŁYKOWEGO . CZY JEST W TYM COŚ NIEPOKOJĄCEGO , PROSZĘ O UDZIELENIE ODPOWIEDZI . 
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Bartłomiej Rawski 77
Bartłomiej Rawski Radiolog, Gdańsk 77 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,

Jeśli podejrzenie przepukliny roztworu przełykowego potwierdzi lekarz prowadzący to włączy Pani odpowiednie leczenie. Metod leczenia jest wiele a decyzja należy do lekarza. Dlatego sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Artykuły na ten temat
Badania radiologiczne klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej - wskazania, przebieg badania

RTG klatki piersiowej to badanie polegające na krótkotrwałym napromieniowaniu. Dzięki niemu powstaje obraz klatki wraz z wszystkimi organami znajdującymi się w tej okolicy ciała. Promieniowanie rentgenowskie przenika wszystkie ograny ludzkie, lecz są...

Badania radiologiczne klatki piersiowej

Prześwietlenie płuc - interpretacja zdjęć RTG

Prześwietlenie płuc - interpretacja zdjęć RTG

Radiogram przeglądowy (zdjęcie rentgenowskie) klatki piersiowej to podstawowe badanie obrazowe w diagnostyce chorób układ oddechowego. Współcześnie dysponujemy wprawdzie metodami obrazowania bardziej nowoczesnymi, wyrafinowanymi i zaawansowanymi technicznie,...