Wynik RTG klatki piersiowej 54-letniej kobiety do analizy

Mam 54 lata - kobieta Bad. RTG klatki p. W lewym dolnym polu płucnym przysercowo zagęszczenie i pasmowate cienie na obszarze około 3x4 cm. Wzmożony rysunek naczyniowy. Cień wnęki lewej szerszy, nie można jednoznacznie ocenić, czy tylko naczyniowo. Jamy opłucne wolne. Serce z uwypuklonym zarysem lewej komory.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie dodatkowo badania TK klatki piersiowej w celu ustalenia charakteru zmiany. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania przedmiotowego.