Wynik RTG klatki piersiowej 59-latki do analizy

Dzień dobry. Kobieta 59 lat. Dzisiaj odebrałam wynik Rtg klp. Wielkość serca w granicach normy. Krążenie płucne wyrównane . Aorta miażdżycowo zmieniona. Pogrubiała opłucna i drobne zmiany guzkowe w obu szczytach. Pozostały miąż płucny bez zagęszczeń . Kąty przeponowo-żebrowe bez cech płynu. Uprzejmie proszę o zinterpretowanie tego wyniku bo wizyte u lekarza mam za dwa tygodnie i nie wiem co się dzieje z moim zdrowiem. Z góry dziękuję .

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jaki jest stan kliniczny aby móć jednoznacznie zinterpretować wyniki. Możliwe, że konieczne będzie poszerzenie diagnostyki celem ustalenia charakteru guzków w szczytach płuc.