Wynik RTG klatki piersiowej 62-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację tego wyniku badania RTG klatki piersiowej. Zacienienie pola środkowego i dolnego płuca lewego z promienistym zagęszczeniem przyśropdkowo w polu górnym płuca lewego z pasemowatymi zagęszczeniami rozchodzącymi się do obwodu płuca z płynem w lewej jamie opłucnowej. Prawe pole płucne o wzmożonym rysunku żebrowym z guzkiem sr 10mm w polu środkowym. Przepona prawa i kąt przeponowo-żebrowy prawy wolne. Serce w granicach normy rtg.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.