Wynik RTG klatki piersiowej a gruźlica

witam serdecznie co oznaczają wyniki RTG klatki piersiowej.Płuca o wzmożonym rysunku przyoskrzelowym. w części przywnękowej dolnego pola prawego płuca zagęszczenia miąższowe- naciek zapalny? Pasmo włókniste w polu dolnym prawego płuca. Pozostałe pola płucne bez uchwytnych zmian ogniskowych.Aorta piersiowa nieposzerzona. bardzo prosze o odpowiedz, brat ma grużlice czy te badania wskazują że ja też mam?

Renata GrzechociĹska

Na podstawie badania RTG nie da się jednoznacznie stwierdzić gruźlicy należy wykonać badania bakteriologiczne. Jednak obraz radiologiczny wymaga oceny klinicznej. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.