Wynik RTG klatki piersiowej a możliwe dolegliwości

Witam "Dzisiaj otrzymałam wynik rtg klatki piersiowej o treści: Wnęka prawa szersza zagęszczona. Rysunek nacz-oskrzelowy w partiach podwnękowych wzmożony z drobnymi zwłóknieniami. Serce o powiększonej lewej komorze. Przepona gładka. Linijny cień niedodmy płytkowej nad lewą kopułą przepony. Kąt p/żebrowy lewy skrócony. Prawy wolny. Aorta sklerotyczna." Czy mam się martwić?

Witam serdecznie,

Wynik może świadczyć np. o stanie zapalnym. Proszę udać się do lekarza zlecajacego badanie lub pulmonologa w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.