Wynik RTG klatki piersiowej a możliwe dolegliwości
Witam "Dzisiaj otrzymałam wynik rtg klatki piersiowej o treści: Wnęka prawa szersza zagęszczona. Rysunek nacz-oskrzelowy w partiach podwnękowych wzmożony z drobnymi zwłóknieniami. Serce o powiększonej lewej komorze. Przepona gładka. Linijny cień niedodmy płytkowej nad lewą kopułą przepony. Kąt p/żebrowy lewy skrócony. Prawy wolny. Aorta sklerotyczna." Czy mam się martwić?

KOBIETA, 88 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć np. o stanie zapalnym. Proszę udać się do lekarza zlecajacego badanie lub pulmonologa w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.