Wynik rtg klatki piersiowej: co oznacza?

Płuca bez miąższowych zagęszczeń. Zgrubienia okołooskrzelowe przysercowo w polach dolnych płuca prawego. Sylwetka serca niepowiększona.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Zgrubienia okołooskrzelowe są zazwyczaj zamianami starymi, utrwalonymi. Powstają w wyniku wcześniejszych stanów zapalnych dróg oddechowych i nie wymagają leczenia.Natomiast powiększona sylwetka serca może wskazywać na niewydolność krążenia. Dlatego warto wykonać ECHO serca.
Pozdrawiam