Wynik RTG klatki piersiowej do analizy

Panie doktorze proszę o interpretacje wyników. uzupełnienie: mama robiąc rtg klatki piersioej została skierowana do pulmunologa. nie ma zadnych dolegliwości Na granicy górnego i srodkowego pola prawego płuca widoczny obszar nieregularnych pasmowatych zageszczeń o średnicy 12 mm . rysunek przywnekowy płuc niezytowo wzmozony. Wneki zageszczone. Cień lewej wydaje sie poszerzony. Przepona gładka. nieco nierówny zarys żebra lewego z zageszczeniem srednicy 10 mm w jego obrebie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza z wynikiem badania (obraz plus opis) bez badania pacjenta i podstaowych informacji o stanie zdrowia, czy Mama pali etc., nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi. Być może to zmiany zapalne.