Wynik RTG klatki piersiowej dziecka
Witam. Co oznacza wynik RTG dziecka- "Pola płucne o zaznaczonym rysunku śródmiąższowym. Sylwetka serca nieco poszerzona w wymiarze poprzecznym". Dodam że dziecko ma już długo kaszel.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania
Witam.
Zagęszczenie zmian śródmiąższowych może świadczyć o zapaleniu płuc lub chorób. Niepokoi również powiększona sylwetka serca, proszę udać się do pediatry, który dokładnie zbada dziecko.
Pozdrawiam