Wynik RTG klatki piersiowej i oczekiwanie na wizytę u kardiologa

Witam.Dostałam skierowanie nabadanie rtg klatki piersiowej od mojego lekarza rodzinnego,ale potrzebne mi ono było do kardiologa.Niestety wizytę do specjalistymam dopiero za miesiąc a chciała bym dowiedzieć się co znaczą moje wyniki z tego rtg."Kąty przep.-żebrowe wolne.Wzmożony rys.naczyniowo-oskrzelowy ze zmniejszeniem przejrzystości w prawym kącie przep.-sercowym.Poza tym pola płucne bez zagęszczeń miąższowych.Wnęki naczyniowe,prawa silnie wysycona.Serce poszerzone wlewo.Wydłużony krążek aorty

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi przede wszystkim poszerzenie serca. Wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy oraz nadmierne wysycenie wnęk także mogą być wynikiem schorzeń układu krążenia. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty kardiologa, który zinterpretuje wynik w oparciu o dane kliniczne.