Wynik RTG klatki piersiowej, kaszel, gorączka i ból głowy u dziecka

Córeczka 3,5 roku cały tydzien brała antybiotyk, (niby) na anginę - zinat. Na 7 dzien,koniec antybiotyku zaczęła gorączkować z bólem głowy, czasem kaszle(brzydko), a dzis w nocy zaczęła skarżyć się na ból pod pachami....W rtg klatki piersiowej napisane jest tak: ...zmniejszenie przejrzystości miąższu płucnego w dolnym polu płuca prawego przysercowo. pozostały miąższ płucny powietrzny, bez zmian ogniskowych.....Bardzo prosze napisac mi,co to oznacza???

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do lekarza. Prawdopodobnie jest to związane z dalszym etapem infekcji, tym razem w płucu.