Wynik RTG klatki piersiowej przy POCHP

Witam serdecznie Bardzo proszę o interpretacje rtg.kl.piersiowej .Pola płuc rozedmowo przejaśnione,bez zmian naciekowych.Zwlóknienia okołooskrzelowe przywnękowo obustronnie. Fibroza podścieliska w dolnych polach płuc obustronnie.Sylwetka serca w normie.Aorta poszerzona w części wstępującej i rozgięta w łuku.Przepona wolna. Dodam iż leczę się na POCHP. Czy powinnam wykonać TC kl.piersiowej. Z góry dziękuję za odpowiedz. Maria Baryła

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik badania rtg obrazuje przebieg Pani choroby - POCHP. Na podstawie opisu nie ma wskazań do wykonania badania TK klatki piersiowej.