Wynik RTG klatki piersiowej u 46-latka

zdj. klatki piersiowej p-a na wydechu widoczny brak rysunku oskrzelowego w okolicy lewego kąta przeponowo- żebrowego - komora odmowa? Miąższ płuca prawego bez zmian ogniskowych. Prawy kąt wolny. Sylwetka serca w normie rtg. Zdj klatki piersiowej na wydechu - znaczne uniesienie kopuły przepony. Wskazania Tk.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania. Interpretacja musi być oparta o stan kliniczny pacjenta. Zaobserwowane na zdjęciu RTG zmiany mogą wymagać weryfikacji w Tomografii Komputerowej, która jest dokładniejszym badaniem obrazowym.