Wynik RTG kręgosłupa 21-letniej kobiety do analizy
Witam, prosze o pomoc, bo nic nie rozumiem, RTG kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego AP bok: pogłębiona lordoza L z poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Niespojenie łuków kości krzyżowej. Wysokość trzonów kręgowych i przestrzeni m-kręgowych zachowana. Początkowe zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgowych oraz stawach m-kręgowych pogranicza L-S, kobieta 21lat. Czy to coś poważnego? Co dalej robić, da się to wszystko leczyć? Pozdrawiam

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Taki opis badania RTG wymaga konsultacji z ortopedą lub lekarzem rehabilitacji medycznej celem wdrozenia leczenia zachowawczego (rehabilitacja) celem zapobieżenia poważniejszym objawom i uszkodzeniu kręgosłupa w przyszłości.