Wynik RTG kręgosłupa 21-letniej kobiety do analizy

Witam, prosze o pomoc, bo nic nie rozumiem, RTG kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego AP bok: pogłębiona lordoza L z poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Niespojenie łuków kości krzyżowej. Wysokość trzonów kręgowych i przestrzeni m-kręgowych zachowana. Początkowe zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgowych oraz stawach m-kręgowych pogranicza L-S, kobieta 21lat. Czy to coś poważnego? Co dalej robić, da się to wszystko leczyć? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Taki opis badania RTG wymaga konsultacji z ortopedą lub lekarzem rehabilitacji medycznej celem wdrozenia leczenia zachowawczego (rehabilitacja) celem zapobieżenia poważniejszym objawom i uszkodzeniu kręgosłupa w przyszłości.