Wynik RTG kręgosłupa 24-letniej osoby do analizy

Witam, robiłam prześwietlenie kręgosłupa. Wynik wygląda tak: dyskretne lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją dolnych kręgów u szczytu wyrostka poprzecznego l1 po lewej stronie drobne zebro- tendencja dorsalizacyjna. Obraz niewielkie, rzekomej retrolistezy L5 spowodowanej rotacją kręgu. Lekarz stwierdził że powinnam chodzić na zajęcia rozciągające. Czy to faktycznie pomoże na mój kręgosłup?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiej, oraz łącznej interpretacji powyższego badania. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.