Wynik RTG kręgosłupa 24-letniej osoby do interpretacji

Wtam, proszę o interpretacje RTG kręgosłupa piersiowego AP i bok, wykonanego z powodu bólu pleców: Skrzywienie esowate. Minimalne wyostrzenia na krawędziach przednich niektórych trzonów.

Witam,

opis odpowiada skrzywieniu kręgosłupa ze zmianami, najprawdopodobniej, zwyrodnieniowymi - opis RTG niewiele wniesie bez informacji dodatkowych, np. ile lat ma osoba, której wykonano RTG.
Nie leczymy opisu badania tylko Pacjenta. Badanie jest dodatkiem ułatwiającym podjęcie ostatecznej decyzji terapeutycznej.
Takie zdjęcie należy obejrzeć i ocenić nasilenie zmian. Zakładam, że zostało zlecone z powodu wystąpienia dolegliwości bólowych.
Należy uzupełnić obraz całości o rzetelny wywiad, badanie fizykalne i dopiero wtedy wykonuje się ukierunkowane badania obrazowe.