Kobieta , 40 lat Bardzo prosze o inerpretacje: Na poziomie L4/L5 wewnątrzkanałowo prawostronnie przy otworze m/k widoczna jest torbielowata zmiana wlk. 11x9 mm przylegająca bezpośrednio do prawego więzadła żółtego - odpowiadająca najpewniej torbieli maziówkowej. Zmiana modeluje prawą ścianę worka oponowego i uciska prawy korzeń L5.Trzony kręgów lędźwiowych z ogniskowymi obszarami zwyrodnienia tłuszczowego. W trzonie kregu Th7 widoczne ognisko hiperintensywne w obrazach T1-T2 1,6cm przemaw. za naczyniakiem
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Torbiel – Cysta (torbiel) to zamknięta jama wypełniona płynem, gazem lub półstałym materiałem. Zewnętrzna część cysty zwana jest kapsułą. Cysta może pojawić się w każdym miejscu organizmu. Cysty mogą różnić się wielkością – niektóre cysty są tak małe, że wykrywalne są jedynie pod mikroskopem, inne tak duże, że uciskają na sąsiadujące narządy czy tkanki.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: