Wynik RTG kręgosłupa 42-latki

Ma,42 lata dostałam wynik rtg mam pytanie czy ta moja sytuacja jest nie groźna , Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z niewielka kyfotycznym wygięciem w ocinku C3\C7 nie wielkie skrzywienie prawo wypukłe dyskopatia C5 \C6 cechy niestabilności C4\C5 , Zmiany zwyrodnienia w stawach Luschki. Początkowe zmiany zwyrodnienia kręgosłupa pod postacią drobnych osteofitów na początku bocznej krawędziach trzonów kręgowych .Proszę o poradę dziękuje kaska

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik wskazuje na objawy choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego. W przyszłości może powodować dolegliwości bólowe w obrębie kończyn górnych. Zalecana jest odpowiednia rehabilitacja oraz profilaktyka ustawieniowa kręgosłupa szyjnego (np. w pracy). Pozdrawiam.