Wynik RTG kręgosłupa 60-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyniki RTG kręgosłupa lędźwiowego L - kobieta 60 lat. Znacznego stopnia lewostronne skrzywienie kręgosłupa L z rotacją trzonów i zwężeniem krążków m-kręgowych L 2-L3,L3-L4 od strony prawej. Niewielki kręgozmyk L5-S1. Osteofity na krawędziach trzonów. W prawym podżebrzu zwapniały ok 15mm cień - złóg w prawej nerce? zwapniały węzeł chlonny? Zwapnienia w ścianach aorty brzusznej.

Piotr Pilarski

Witam,

wynik wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Warto byłoby zrobić USG oby rozstrzygnąć czym jest ten 15mm cień.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie objawów klinicznych a także przeprowadzenie bezpośredniego badania lekarskiego aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.