Wynik RTG kręgosłupa lędźwiowego

Wynik RTG kregosłupa ledzwiowego. niewielka lewoboczna skolioza w ledzwioym odcinku kregoslupa. Poziome ustawienie kosci krzyzowej, zniesienie lorodzy w lezdzwiowym odcinku kregoslupa. Co oznacza wynik?

Witam Serdecznie
Skolioza (potocznie nazywana bocznym skrzywieniem kręgosłupa) w powyższym przypadku lewostronna , zniesienie lordozy są to zaburzenia w prawidłowej postawie ciała . Jest to związane w większości wypadków ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa oraz krążków międzykręgowych, miejscowymi stanami zapalnymi, rwą kulszową, czy skurczami mięśni przykręgosłupowych w reakcji na ból wywołany jakimś urazem. Odruchowy skurcz mięśni powoduje prostowanie krzywizny kręgosłupa, nasilając tym samym dolegliwości bólowe. Zdecydowanie rzadszą przyczyną zniesienia lordozy okazują się wady wrodzone oraz wady nabyte kręgosłupa.