Wynik RTG kręgosłupa lędźwiowego 32-latki

Witam, Własnie odebrałam wyniki trg kregosłupa lędz.AP bok. Wynik jest następujący: lewostronne skrzywienie z dużą rotacją trzonów na stronę lewą. Spłycona lordoza. Cechy dyskopacji L5-S1, poza tym wysokośc trzonów i tarcz zachowana. Guzki Schmorla na krawedziach L1, L2 Zmiany przeciązeniowe w stawach miedzykregowych. Czy to jest coś poważnego? Z góry dziękuję za info. Serdecznie pozdrawiam, Sylwia

witam,
opisywane są po prostu zmiany zwyrodnieniowe, mogące dawać objawy bólowe.
Zalecana gimnastyka, ćwiczenia.
Guzki Schmorla to stosunkowo częste, najczęściej nie dające żadnych dolegliwości zmiany patologiczne zazwyczaj występujące w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Pomimo dużej częstości występowania niewiele jest wiadomo na temat przyczyn tego schorzenia.