Wynik RTG kręgosłupa odcinka szyjnego u 35-latki

zrobiłam rtg kręgosłupa odcinek szyjny -spłycenie fizjologiczne lordozy szyjnej ,trzony i przestrzenie miedzy trzonowe do poziomu c6-7 bez ewidentnych przewężeń co oznacza opis i jak zapobiegać

Witam. Spłycenie lordozy świadczy o początkowym stadium zaburzenia prawidłowego wygięcie kręgosłupa szyjnego do przodu. Aby zapobiec pogłębianiu zmian należy wzmacniac mięśnie kręgosłupa i podejmować regularna aktywność fizyczna.