Wynik RTG kręgosłupa piersiowego
prosze o interpretacje wyniku rtg kregoslupa piersiowego wynik"wdolnym odcinku kregoslupa th niewielkie skrzywienie w prawo z rotacja kregow wzdluz osi dlugiej w prawo. dyskretne zaostrzenia przednich krawedzi niektorych trzonow" czy ten wynik jest niepokoacy?dodam ze mam bole glowy, zawroty glowy i czesto czarno przed oczami oraz bol lopatki i barku czy to jestczy moze to byc zwiazane z odcinkiem piersiowym czy raczej nie

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność o charakterze zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Skrzywienie opisywane w badaniu czyli skolioza (potocznie nazywana bocznym skrzywieniem kręgosłupa) jest chorobą, której towarzyszą zmiany w całym narządzie ruchu, a w przypadkach bardzo zaawansowanych staje się chorobą ogólnoustrojową, której towarzyszą zmiany w układzie oddechowym i krążenia. Nie leczona skolioza postępuje nawet po zakończeniu wzrostu pacjenta doprowadzając do ucisku na korzenie nerwowe. Sugerowałbym konsultację z rehabilitantem.