Wynik RTG kręgosłupa piersiowego u 39-latki
Dzień dobry.Mam pytanie odnośnie wyniku RTG kręgosłupa na odcinku piersiowym.Właśnie odebrałam wynik i jest tam napisane:"Kręgosłup piersiowy o pogłębionej kyfozie z obniżeniem od przodu wysokości trzonów środkowego odcinka.Poza tym wysokości trzonów i przestrzeni m-k prawidłowe."Co to oznacza,chciałabym wiedzieć zanim dostanę się do neurologa. Pozdrawiam.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Obniżenie wysokości trzonów może wskazywać na złamania w obrębie przedniej powierzchni kręgów. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty, który zinterpretuje wynik w oparciu o dane kliniczne.