Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 6 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik RTG kręgosłupa szyjnego 43-latki

rtg,kręgosłupa szyjnego :zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa C z kyfotycznym ustawieniem na poziomie C4/C5. obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej C4-C5. Do przodu od niej widoczna jest struktura o wysyceniu wielkości 7x4mm- w pierwszej kolejności duży osteofit lub zwapnienie w masie krążka lub więzadle.zwyrodnieniowe wyostrzenie wyrostków haczykowatych na tym poziomie. objęte badaniem trzony kręgów mają prawidłową wysokość. Patologicznej przebudowy kostnej nie stwierdza się.
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Ma Pani duze zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku kręgosłupa-w połączeniu ze zniesieniem lordozy(czyli kręgosłup nie ma właściwego wygięcia w łuk) bedzie Pani miała dolegliwości bolowe4,cierpnięcie rąk,wzmożone napięcie mięsni grzbietu. Leczenie-leki przeciwzapalne i rehabilitacja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy