Wynik RTG kręgosłupa szyjnego 43-latki

rtg,kręgosłupa szyjnego :zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa C z kyfotycznym ustawieniem na poziomie C4/C5. obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej C4-C5. Do przodu od niej widoczna jest struktura o wysyceniu wielkości 7x4mm- w pierwszej kolejności duży osteofit lub zwapnienie w masie krążka lub więzadle.zwyrodnieniowe wyostrzenie wyrostków haczykowatych na tym poziomie. objęte badaniem trzony kręgów mają prawidłową wysokość. Patologicznej przebudowy kostnej nie stwierdza się.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Ma Pani duze zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku kręgosłupa-w połączeniu ze zniesieniem lordozy(czyli kręgosłup nie ma właściwego wygięcia w łuk) bedzie Pani miała dolegliwości bolowe4,cierpnięcie rąk,wzmożone napięcie mięsni grzbietu.
Leczenie-leki przeciwzapalne i rehabilitacja.