Wynik RTG kręgosłupa szyjnego i bóle głowy

Witam, co oznacza taki wynik rtg kręgosłupa szyjnego? lordoza zniesiona z tendencją do łagodnego przełamania osi w kierunku kyfozy. Szerokosc przestrzeni miedzytrzonowych zachochawana. Zaostrzenie wyrostków haczykowatych. Dodam że mam bóle głowy, uczucie sztywnosci szyi. W jaki sposób się to leczy? Czy badanie tomografii komputerowej może wykazać większe szczegóły ew. zmiany? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne może być wykonanie rezonansu magnetycznego. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.