Wynik RTG kręgosłupa szyjnego i zniesienie lordozy szyjnej

wynik rtg-kręgosłupa szyjnego. zniesienie lordozy szyjnej.obniżenie krążkow m/kręgowych c5-c6 i c6-c7 ze zmianami zwyrodnieniowymi na tych poziomach. zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebalnych .czy mogą występować takie objawy jak zawroty głowy,napadowy ból z lewej strony twarzy, pogorszenie słuchu ,problemy z oczami(czasami podwójne widzenie ,ucisk i ból gałek) powiększenie węzłów chłonnych podobojczykowych i podżuchwowych, mrowienie prawej części ciała

W przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa czasami możemy mylić objawy z tymi, które może uwidaczniać problem neurologiczny, Większość z opisanych jak najbardziej można przypisać dolegliwościom ze strony kręgosłupa np. zawroty głowy, prędzej ból głowy, ból gałek ocznych i mrowienie np. kończyn górnych. Często jest to związane z przeciążeniem tego odcinka i problemami mięśniowymi.