Wynik RTG kręgosłupa u 27-latki

Witam.Zacznę może od tego że poproszę o interpretację RTG kręgosłupa. " W odcinku L-S kręgosłupa cechy spłycenia fizjologicznej lordozy z niewielką rotacją trzonów kręgowych oraz z przewężeniem tarczy m-kręgowej L5-S1 ".

1. Jeżeli zdjęcie rtg było robione w pozycji leżącej, to interpretacja tego badania może być mylna.
2. Aby prawidłowo ocenić lordozę lędźwiową zdjęcie powinno być wykonane na stojąco.
Jak dostanę info czy zdjęcie było na stojąco, czy na leżąco, to będę mógł się dalej wypowiedzieć.